O kráse

Zdravá, pekná, mladá...

taká by chcela byť každá z nás a to naveky. Pevnosť a pružnosť si však dokáže udržať len dostatočne hydratovaná pokožka.

Kyselina hyalurónová, často nazývaná aj „molekula mladosti“, nie je zďaleka novou, nepreskúmanou látkou posledného desaťročia. Bola objavená a patentovaná už v prvej polovici minulého storočia.

V ľudskom organizme tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty a je súčasťou spojivových, epiteliálnych a nervových tkanív. Vo veľkom množstve sa nachádza v koži, v kĺboch a v očnom sklovci. Až 50% z jej celkového množstva obsiahnutého v našom tele obsahuje naša koža.

Kyselina hyalurónová sa vyznačuje schopnosťou viazať na seba vodu, a to až 1000- násobok svojej molekulovej hmotnosti. V tom je ukryté jej tajomstvo hydratácie, vyhladzovania vrások a zjemnenia pokožky. Zároveň plní dôležitú funkciu pri ochrane buniek pred pôsobením voľných radikálov a pri podpore tvorby kolagénu.

Kolagén je vláknitá, vo vode nerozpustná bielkovina, ktorá tvorí základ spojivových tkanív, teda väzív, chrupaviek a kostí. Tvorí 10% celkovej hmotnosti človeka.

Kolagénu vďačíme za pohyb bez bolesti, ovplyvňuje vzhľad našej pokožky, kvalitu vlasov, nechtov aj zubov.

Nedostatok kolagénu v tele je prirodzený jav a je súčasťou procesu starnutia.

Prípravky s obsahom kolagénu majú schopnosť aktívne stimulovať zvýšenú tvorbu vlastného kolagénu a spomaliť tak proces starnutia tým najprirodzenejším spôsobom.

Zaujímavosti

Krása a zdravie kráčajú ruka v ruke